Jak zabezpieczyć drzwi z oknami.

Jest wiele rzeczy, które sprawiają, że Twój dom, a zwłaszcza drzwi wejściowe, są bezpieczne – solidne materiały budowlane, wysokiej jakości zamki, może system alarmowy. Czasami jednak istnieją słabe punkty, takie jak szklane drzwi, które utrudniają ochronę. Jak poprawić bezpieczeństwo wokół tych obszarów? Jeśli masz boczne światła lub okna w pobliżu drzwi, możemy pomóc Ci podjąć kroki, aby Twoje wejście było bardziej odporne na intruzów.

 

MOŻLIWOŚCI ZASUWY

Niebezpieczeństwo posiadania szkła w drzwiach lub w ich pobliżu polega na tym, że potencjalni złodzieje mogą wybić szybę i sięgnąć, aby wejść do środka bez konieczności otwierania lub wyłamywania zamka. Istnieją dwa sposoby na zmniejszenie szans tych osób na sukces.

Po pierwsze, jeśli pozwalają na to przepisy budowlane w Twoim rejonie, zainstaluj zasuwę dwucylindrową . Wymagają one klucza do zablokowania i odblokowania zasuwy po obu stronach drzwi. Oznacza to, że jeśli złodziej rozbije szybę, nadal będzie potrzebował klucza, aby się do niego dostać. Ryzyko, które podejmujesz z zasuwą dwucylindrową, a powodem, dla którego są one regulowane w niektórych obszarach, jest to, że mogą zwiększyć trudne do szybkiego wydostania się z domu w sytuacji awaryjnej. Jeśli zdecydujesz się na tę drogę, ważne jest, aby Twoje gospodarstwo domowe posiadało plan gotowości na wypadek sytuacji awaryjnych. aby każdy mógł bezpiecznie wyjść z domu, nawet gdy niepokój i stres są wysokie.

Po drugie, możesz zainstalować inteligentny zamek. GERDA tedee, a także Schlage Sense™ Smart Deadbolt i Schlage Connect™ Smart Deadbolt z wbudowanym alarmem mają czujniki wykrywające zakłócenia przy drzwiach. Gdy zamek jest podłączony do Internetu i zsynchronizowany z kompatybilną aplikacją na smartfona, możesz wybrać opcję otrzymywania powiadomienia push na swój telefon, jeśli zarejestruje, że ktoś próbuje manipulować drzwiami.

Bez względu na to, jaki rodzaj rygla wybierzesz, upewnij się, że jest on prawidłowo zainstalowany i że drzwi są również wystarczająco dobrze skonstruowane, aby powstrzymać niepożądany dostęp. Użycie wkrętów, które nie są zakotwiczone wystarczająco głęboko lub ościeżnicy z próchniejącego drewna może ograniczyć skuteczność każdego zamka. Dotyczy to każdych drzwi, nie tylko tych z oknami.

BEZPIECZNIEJSZE OPCJE

Nie jesteś ograniczony tylko do zamków do zabezpieczenia drzwi. Systemy alarmowe, z których niektóre bezproblemowo integrują się z inteligentnymi zamkami Schlage, mogą być skutecznym środkiem odstraszającym złodziei.

Innym rodzajem alarmu są czujniki zbicia szyby. Czujniki te wykorzystują mikrofon dźwiękowy, który rejestruje stłuczenie szkła. Zazwyczaj przy zasięgu kilku stóp jeden czujnik może generalnie chronić kilka okien – i przesuwane szklane drzwi – w jednym pomieszczeniu.

Możesz również wymienić szkło na wzmocnione okna lub dodać folię zabezpieczającą do istniejących szyb. Zapoznaj się z samouczkiem Pretty Handy Girl, aby wzmocnić okna folią, która sprawia, że ​​są one szczególnie trudne do rozbicia.

Jeśli masz światło boczne tylko po jednej stronie drzwi, jedną z sugestii jest przesunięcie położenia zawiasów tak, aby gałka lub dźwignia znajdowały się po przeciwnej stronie niż szkło. To zazwyczaj zmniejszy zdolność intruzów do dotarcia przez wybite okno w celu odblokowania drzwi.